O nas

august to pracownia projektowa. Tworzymy ceramikę, projektujemy przedmioty codziennego użytku, zajmujemy się fotografią.

Pierwsze rozmowy o współpracy zaczęłyśmy w sierpniu; spokojnym, leniwym, upalnym. Uważną obserwację człowieka i jego otoczenia, funkcjonalność przedmiotów, ale przede wszystkim codzienne drobne radości wspólnie uznałyśmy podstawę naszej filozofii projektowej. Postawiłyśmy sobie za cel tworzenie pięknych, nowoczesnych przedmiotów. Sięgamy jednak po tradycyjne techniki, współpracując z rzemieślnikami staramy się, by obie strony wzajemnie czegoś się nauczyły.

Sierpniowe dni oraz ważna dla nas postać Augusta Sandera – fotografa przełomu XIX i XX wieku zajmującego się w swojej twórczości człowiekiem i światem materialnym podsunęły nam nazwę, ale także określiły nasze podejście do pracy. August jest cierpliwy, bada otoczenie, dzieli się radością oraz pięknem.

zdjęcie Patrycja Głusiec

Irina Grishina, urodzona w 1988 w Pietropawłowsku Kamczackim.

Irina ukończyła studia ekonomiczne w Rosyjskiej Akademii Handlu Zagranicznego. Od lat zajmuje się fotografią, dzięki której w 2012 roku znalazła się w Polsce, kiedy po wygraniu międzynarodowego stypendium, rozpoczęła studiowanie wzornictwa w School of Form w Poznaniu. Fotografia służyła jako pomoc w projektowaniu, pozwalała lepiej obserwować świat i zachowanie ludzi, a potem przekładać te obserwacje na projekty. Ceramika pojawiła się przypadkiem, zachwyciła swą taktylnością, zarówno w procesie wytwarzania, jak i jako końcowy produkt. Irina stara się łączyć w swych pracach funkcjonalność, która jest jedną z podstaw projektowania z pięknem, rozumianym jako harmonia, równowaga i naturalność.

https://ivgrishina.wordpress.com

Olga Milczyńska, urodzona w 1982 w Zabrzu.

Olga uczy w poznańskiej School of Form. Ukończyła między innymi studia na wydziale ceramiki w The Royal Danish Academy of Fine Arts, a także Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Wiedzę praktyczną zdobyła pracując w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytani, Francji, Danii i Korei. Jako artystka brała udział w wielu międzynarodowych i krajowych wystawach. W pracach podejmuje tematy czasu, tradycji i rękodzieła, balansując na granicy sztuki i projektowania. Od dwóch lat angażuje się we wspieranie ginącego rzemiosła artystycznego, jakim jest garncarstwo wiejskie w Polsce, realizując projekty wspólnie z Ośrodkiem Garncarskim w Medyni Głogowskiej.

http://olgamilczynska.tumblr.com

W sierpniu 2015 Irina i Olga postanowiły stworzyć wspólną pracownię pod nazwą august.

Wystawy:

2018 Korale Koloru Koralowego|Is Coral a Colour?, Designblok, Prague International Design Festival, Praga, Czechy
2018 Korale Koloru Koralowego|Is Coral a Colour?,  Design Hét Budapest / Budapest Design Week, Budapeszt, Węgry
2018 The Nature of Things, Helsinki Design Week, Helsinki, Finlandia
2018 Ptak Warsaw Expo, Warszawa, Polska
2018 august w galerii BB, Wrocław, Polska
2018 Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989., Muzeum Narodowe w Krakowie, Polska
2018 PolishUp, Łódź Design Festiwal, Łódź, Polska
2018 IMM Cologne, Kolonia, Niemcy
2017 Warsaw Home, Warszawa, Polska
2017 IMM Cologne, Kolonia, Niemcy
2017 Dom IdeiŁódź Design Festiwal, Łódź, Polska
2017 Sztorm, którego nie widać, Centrum Designu Gdynia, Polska
2017 Design w mieście, Kawiarnia TłokGdynia Design Days , Polska
2016 MUST HAVE, Łódź Design Festival, Łódź, Polska
2016 Młodzi na start ELLE Decoration, Łódź Design Festival, Piotrwowska OFF, Łódź, Polska
2016 Młodzi na start ELLE Decoration, Gdynia Design Days, Gdynia, Polska

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!